2024-06-13

2C tachografų patikra, priežiūra, montavimas. Ką svarbu žinoti?

Tachografas naudojamas komercinėse transporto priemonėse, siekiant stebėti ir užregistruoti vairuotojo veiklą bei transporto priemonės judėjimą.

Plačiau apie tachografų patikrą

Svarbiausios tachografo savybės:

– tachografas stebi vairuotojo darbo laiką, užtikrindamas, kad jis laikosi teisės aktuose nustatytų darbo laiko apribojimų. Tai apima vairavimo laiką, pertraukas ir poilsio laiką.

– Europos Sąjungoje ir daugelyje kitų šalių yra nustatyti vairavimo laiko ribojimai. Tachografas užtikrina, kad vairuotojai laikytųsi šių apribojimų, neviršydami nustatytų vairavimo valandų per tam tikrą laikotarpį.

–  tachografai padeda užtikrinti saugumą keliuose, neleisdami vairuotojams per daug pavargti ir užtikrindami, kad laikomasi saugaus vairavimo taisyklių.

– tachografai taip pat gali būti naudojami mokesčių administravimo tikslais. Jie gali padėti užtikrinti, kad transporto įmonės ir vairuotojai teisingai deklaruotų darbo valandas ir laikytųsi taisyklių.

– kai kurios komercinės organizacijos, ypač logistikos įmonės, gali naudoti tachografus kaip paslaugą klientams, kad šie galėtų stebėti ir sekti savo krovinių judėjimą ir pristatymo laiką.

Visos šios priežastys padeda užtikrinti geresnį eismo saugumą, vairuotojų sveikatą ir sveiką konkurenciją tarp transporto įmonių.

Įmonė AUTOKURTAS siūlo apsirūpinti tachografais, kurie iki 2024 m. gruodžio 31 d. bus privalomi visose tarptautinius reisus vykdančiose transporto priemonėse, keičiant senus tachografus į naujus. Iki 2025 m. rugpjūčio 21 d. bus privalomas I kartos tachografų keitimas, o nuo 2026 m. liepos 1 d. – privalomas tachografų įrengimas transporto priemonėms, kurių maksimalus leistinas svoris viršija 2,5 tonos.

Štai kelios situacijos, kada tachografų patikra yra būtina:

–  po kiekvieno tachografo sistemos remonto;

–  pasikeitus transporto priemonės valstybiniam numeriui;

–  pasikeitus padangų efektyviajam apskritimo ilgiui (pakeitus padangas);

–  jei įrangos UTC laiko rodmuo skiriasi nuo tikrojo laiko daugiau kaip 20 minučių;

–  bent kartą per 2 metus po paskutinės tachografų patikros.

Kas yra tachografų patikra ir kuo pasižymi 2 kartos tachografai?

Į 2 kartos tachografų versiją įtrauktos naujos funkcijos, tokios kaip sienos kirtimų registravimas arba transporto priemonės padėties nustatymas, kai atliekama pakrovimo/iškrovimo operacija ir kita.

Įmonė AUTOKURTAS teikia tachografų patikros bei remontos paslaugas, kurias atlieka ilgametę patirtį turintys darbuotojai. Savo atliktiems darbams suteikiame garantiją bei išduodame patikros sertifikatus.

Saugus ir efektyvus keliavimas – mūsų prioritetas!